קבלת נכות על סקוליוזיס (עקמת גב) - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • סאלי

  נשלח ע"יסאלי 17:23, 8 באפריל 2014

  שלום רב, יש לי סקוליוזיס (עקמת גב) מגיל 16 בערך, כיום אני בת 21, הגב שלי מאוד כואב לי ואינני יכולה לתפקד כמו שצריך, במיוחד בעבודה פיזית, אני עובדת בחנות ספרים, ונאלצתי לצמצם את שעות העובדה שלי למעט מאוד (פחות מ 96) כי אני לא מסוגלת להתמודד עם כאב זה, ביקרתי אצל רופא מומחה בבית חולים, הוא אמר שאין מה לעשות כיוון שהזווית של העקמת היא 28 מעלות, ומתמודדים איתה כרגע דרך תרגילים וחיזוקי שרירים, אם הזווית גדלה אז נאלצים לטפל בדרך אחרת ( מכשירים לגב וניתוח). האם אני זכאית לנכות ? או קצבה חודשית ? אשמח לתשובה תודה.

  השב
 • 22:56, 8 באפריל 2014

  סאלי שלום
  על מנת לקבוע האם הינך זכאית לנכות עלייך להיבדק אצל אורטופד המצוי בתקנות העוסקות בקביעת נכויות ואשר יידע לתרגם את מצבך הגופני לשיעורי הנכות הנכונים. רק לאחר שתיוודע נכותך ניתן יהיה להעריך האם הינך זכאית לקצבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?