הורדת אחוזי נכות בהדרגה על בלט דיסק - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • שושי

  נשלח ע"ישושי 21:16, 7 במאי 2014

  ניפגעתי בעבודה בבלט דיסק ניקבעה לי נכות בהתחלה 100 אחוז ואז הורידו ל60 ול- 20 ועכשיו כלום , אני סובלת מאוד מהגב מוגבלת מאוד בתנועה בהליכה ובישיבה האם ניתן לעשות משהו בנדון? למרות שכבר עברתי מספר וועדות רגילות וגם וועדות ערער ללא הצלחה

  השב
 • 16:59, 9 במאי 2014

  שושי שלום
  אם כבר מיצית את הליכי קביעת הנכות, כולל ועדה לעררים ונקבעה לך נכות צמיתה בשיעור 0%, האפיק שנותר לך הינו הליכי החמרה. אולם הדבר אפשרי רק אם תצביעי על החמרה במצבך ביחס למצב בעת הועדה האחרונה, ובאישור רופא תעסוקתי לפתיחה בהליכי ההחמרה. אפשרות אחרת הינה לוותר על המשך ההליכים במסגרת נכות מעבודה ולפנות להליכים במסגרת נכות כללית, אבל בכדי להגיע לרף המזכה בגימלה סביר להניח שפגיעת הגב שתיארת לא תספיק, והשאלה, האם ישנם ליקויים גופניים אחרים אותם את יכולה לצרף לבעיית הגב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?