מתלבטת אם להגיש ערעור לאחר חוו"ד של 2 מומחים - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • מירית

  נשלח ע"ימירית 10:53, 8 במאי 2014

  שלום, הוכרתי כנפגעת עבודה .הייתי בשתי וועדות מדרג ראשון. על ליקוי 1 נקבעו לי 20% נכות. על הליקוי השני (ועדה אורטופדית 0% נכות) למרות שאני סובלת מכאבים בצוואר נימול ,מגבלות בתנועות הצוואר,.רגישות . בקושי נתנו לי להתבטא ,לא אפשרו לי לחתום על הפרוטוקול ,לא עיינו בקפידה במסמכים. הסתמך רק על תוצאות סיטי וEMG שיצאו תקינים. לאחר הוועדה בצעתי MRI שני מומחים עברו על התוצאות .מומחה 1: ציין שיש קיפוזיס מודגשת באחת החוליות עם בלט קטן והציע ניתוח ליצוב הצוואר. מומחה שני ציין: פריצת דיסק עם ליטזיס מזערי אין לחץ על החוט ומכיוון שמצויין בצילום של כיפוף יישור שאין חוסר יציבות דינמית המליץ על פזיותרפיה. אני מתלבטת מה לעשות האם להגיש ערעור (לא נותר כמעט זמן) ולהסתכן שיכולים להוריד לי מאחוזי הנכות בסעיף 1 ? האם לראות איך יתפתחו העניינים ולהגיש החמרה בהמשך? כמה אחוזי נכות ניתן לקבל על ליסטיזיס קלה עם פריצת דיסק,נימול ומגבלות קלות בתנועה? סליחה על האורך ,תודה

  השב
 • 17:09, 9 במאי 2014

  מירית שלום
  המצב שאת מתארת מורכב, ולא ניתן לתת יעוץ בלא לבחון את המסמכים עצמם וכן לשוחח עמך באופן בלתי אמצעי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?