פגיעה של אחוזי נכות בכושר עבודה וברשיון נהיגה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • מאי

  נשלח ע"ימאי 10:58, 8 במאי 2014

  שלום רב עברתי תאונת עבודה . נפצעתי ברגל-קרע ברצועות. עורך הדין מעוניין לגשת לועדה רפואית. אך אני צעירה ורציתי לדעת האם אחוזי נכות יכולים לפגום בכושר העבודה או ברשיון? אני מעוניינת להמשיך לעבוד רגיל לחלוטין בכל עבודה שהיא בלי שישאלו אותי על העניין. ובגלל זה מתלבטת מאוד אם לגשת לועדה שכזו. אשמח לפרטים ולתשובה. בתודה, יום טוב

  השב
 • 17:19, 9 במאי 2014

  מאי שלום
  השאלה עד כמה חמורה פגיעתך וכן מה סוג עבודתך. ככל שהפגיעה אינה כה דרמטית ו/או אינה משפיעה על תיפקודך במקצועך, המדובר בעניין פרטי שלך, ואינך חייבת לדווח על כך למעבידך. אי פנייה לועדה תפגע בזכויותייך ועלולה להסב לך נזק, מה עוד שהדבר ימנע ממך מלהגיש בעתיד הליכי החמרה, אם תחול החמרה במצבך.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?