כמה אחוזי נכות אני צריך לקבל מב"ל על מחלת ביכצ'ט? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 21:20, 21 ביוני 2013

  יש לי מחלת ביכצ'ט כמה אחוזים אני צריך לקבל מביטוח לאומי. יש לי כאבים בעינים. ישלי גם פצעים בפה. יש לי כאבים בכל מפרקי הגוף . לא יכול לעלות מדרגות אני לא יכול לתפקד כמו שצריך בעבודה. אני לוקח עכשיו סטרוידים+מטותריקסאת. השאלה אם יש לי עסק הביטוח הלאומי לא נותן נכות . ואם קבלתי אחוז נכות האם הם מסתכלים על המשכורת האחרונה . תודה

  השב
 • 21:21, 21 ביוני 2013

  אני בן 35

  תגובה
 • 15:18, 23 ביוני 2013

  שלום רב
  על מנת להעריך את שיעור הנכות יש לעיין בתיקך הרפואי ובמידת הצורך גם לקבל יעוץ רפואי מתאים בתחומים הרלוונטיים. מעבר לנכות הרפואית, השאלה הינה עד כמה משפיעה המחלה על תיפקודך היומיומי, והאם היא מונעת ממך לעבוד באופן חלקי או מוחלט. במידה וקיימת פגיעה משמעותית בתיפקודך היומיומי יתכן שיש מקום לפנות לביטוח הלאומי פעם נוספת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?