אחוזי נכות לעקרת בית - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 19:44, 24 ביוני 2013

  האם לאשה נשואה שהיא עקרת בית ושלא עבדה מאז נישואיה מגיעה קצבת נכות כללית ? מדובר באשה בת 37נשאית של גן BRCA1 שעברה כריתת שחלות מניעתית לפני שנה ואמורה לעבור ניתוח כריתת שדיים מניעתית (ללא שחזור) בעוד כ- 8 חודשים. שאלותיי : 1. האם היא יכולה להגיש תביעה לנכות כללית כעקרת בית עבור 2 ניתוחים אלה ? ומתי ? 2. האם היא תהיה זכאית לקצבה מהמל"ל ? 3. מהם הקריטריונים לקבלת קצבה במקרה של עקרת בית? 4. האם כריתת שדיים מניעתית מזכה בקצבת נכות? אודה על תשובותייך בהקדם. בברכה, נעמה

  השב
 • 18:02, 25 ביוני 2013

  נעמה שלום
  שאלתך מורכבת, ולא נראה לי שניתן לתת לה תשובה מוסמכת דרך הפורום. על מנת שתהיי זכאית לגימלה עלייך להוכיח נכות רפואית ותיפקודית של לפחות 50%. כמו כן, עלייך להוכיח כי עבדת כעובדת או כעובדת עצמאית תקופה של 12 חודשים רצופים, או 24 חודשים לא רצופים, מתוך 48 החודשים שקדמו להגשת התביעה לביטוח הלאומי.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?