עברתי תאונת עבודה עם אופנוע - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • שי

נשלח ע"ישי 17:28, 5 באוגוסט 2015

שלום לכם, עברתי תאונת עבודה עם אופנוע. נבדקתי ע"י הועדה של ביטוח לאומי וקבעו לי 10% נכות. ידוע שביטוח הלאומי מתקמצן בכל הנוגע לאחוזי נכות. לדעתי הנכות שלי היא הרבה יותר גבוהה. האם במסגרת תביעה בבית המשפט אני יכול להביא חוות דעת מומחה עם אחוזי הנכות האמיתיים? בתודה מראש, שי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

הרדי שלמה,מנהל הפורום

17:35, 5 באוגוסט 2015

שי שלום
    לעניין קביעת המוסד לביטוח לאומי- שמורה לך הזכות להגיש ערר על קביעתו - אם טרם חלף המועד ( מומלץ לך להיות מיוצג בהליך הערר)
    כמו כן ככל ויחלפו 6 חודשים ויש החמרה במצבך מאז הקביעה תוכל להגיש תביעה להחמרה.
    לעניין תביעת חברת הביטוח בגין תאונת הדרכים - הואיל ותאונה זו הינה גם תאונת עבודה, הרי קביעתו של המוסד לביטוח לאומי תהא תקיפה גם בתביעה זו בבית המשפט. ולשאלתך אין לך את האפשרות לצרף חוות דעת רפואית מטעמך ( בכלל בתביעות בגין תאונות דרכים -בית המשפט ממנה מומחים ולא מצרפים חוות דעת ) .
    בהצלחה

תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?