ערעור על נכות לילד נכה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • אלין

  נשלח ע"יאלין 19:25, 10 ביולי 2013

  שלום רב, בני בן שנתיים, אובחן לפני כשנה כחולה במחלה כרונית נדירה, הפוגעת באיכות החיים שלו ושל שאר בני המשפחה, מצריכה מידי פעם אשפוזים, מטופל בתרופה מיוחדת, ובמעקב במרפאה אנדוקרינולוגית. הגשתי תביעה לביטוח לאומי לנכות ולאחר וועדה רפואית נקבעו לו 50% נכות על צורך בהשגחה. בטבלה של ביטוח לאומי ברשימת הליקויים ישנו סעיף שאומר - במידה ועומד בשלושה מתוך רשימת קריטריונים ממה שמפורט בסעיף יש זכאות ל100% נכות. כשלמעשה הוא אכן עומד בשלושה מתוך הרשימה והם: מטופל יומיומית בתרופה מיוחדת (מטופל כ-10 חודשים בתחליף להורמון נוגד השתנה, כשלמעשה יצטרך לקבל טיפול זה למשך כל חייו), נמצא במעקב מרפאת מומחים, ויש צורך בהשגחה. פניתי לביטוח לאומי לבקש שיתנו לו את מלוא הזכאות כי הוא עומד בשלושת הקריטריונים והפקידה ביקשה ממני שאגיש ערעור. שאלתי אותה אם יש סיכוי שוועדה לעררים פתאות תבטל גם את ה-50% שניתנו לו, והיא אמרה לי שאם ביטוח לאומי רואה שיכול להיות פגיעה במבוטח הם ירמזו לו למשוך את הערעור. (זה נכון??) בכל מקרה הגשתי מסמכים רפואיים נוספים ואת מכתב הערעור והודיעו לי שיזמנו אותנו לוועדה נוספת. שאלותיי הן: 1. אני לא ערערתי על החלטת הרופא שנתן השגחה אלא ביקשתי שייקחו בחשבון את שני הנתונים הנוספים וייתנו לו את הזכאות שמגיעה לו לפי הטבלה (וגם ציינתי להם את זה במכתב). האם בכל מקרה היינו חייבים להיות מוזמנים לוועדה נוספת? 2. האם ישנו סיכוי שרופא/י הוועדה החדשה יבטלו את הצורך בהשגחה שהרופא הראשון המליץ? 3. האם זה נכון שאם יש סיכוי להפיכת ההחלטה לרעתו של המבוטח הביטוח לאומי רומז למשוך את הערעור? 4. מה עליי להסיק מזה שמזמנים לוועדה למרות שכתבתי במפורש שאני לא מערערת על החלטת הרופא אלא שלדעתי פקיד התביעות שקבע את אחוזי הנכות טעה ולא התחשב בכל הנתונים? תודה וברכת יום טוב...

  השב
 • 22:57, 14 ביולי 2013

  אלין שלום וסליחה על העיכוב בתשובה שנבע מנסיבות אישיות.
  לא ראיתי את נוסח התשובה שקיבלת מהביטוח הלאומי ואת טענותייך בערעור, אולם מתיאורך אני מבין שבסופו של דבר ערערת על עניין שבשיקול דעת רופאי הועדה ולא של פקיד התביעות. מרגע שערערת וכל עוד לא חזרת בך מהערעור, העניין מועבר לדיונה של ועדה לעררים. ועדה לעררים דנה בעניין מחדש ולא רק בנקודות שהעלית בערעור, כך שתיאורטית יכול להיות לך גם מה להפסיד. כאשר מסתמנת החלטה לרעת המערער, אכן נותנים לו אפשרות לחזור בו מהערעור.

  תגובה
 • 21:30, 17 ביולי 2013

  תודה על תגובתך..
  ההיפך הוא הנכון - אני לא ערערתי על החלטת הרופא שכתב שהילד צריך השגחה. ואף ציין במכתב שהילד מקבל תרופה קבועה ונמצא במעקב מרפאה אנדוקרינולוגית.
  הערעור הוא על החלטת פקיד התביעות שנתן את ההחלטה הסופית על הנכות אך ורק על ההשגחה ולא התייחס לשני הסעיפים הנוספים שבעצם מקנים לו עפ"י הטבלה 100% נכות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?