שאלה לגבי פיצוי בגין אחוזי נכות שנקבעו - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 11:43, 30 במרץ 2016

  שלום רב, ראשית מברך את הפורום הנהדר הזה! לצערי הרב לאחר תאונת עבודה עם אופנוע לפני כ-3 שנים. לאחר שהופניתי לאחרונה למומחים מטעם בית המשפט נקבעו לי אחוזי נכות מרופא עור 10% בגלל מחלת עור. 8% נכות מרופא מומחה אורתופד בגין פריצות דיסק. אני בן כ-30 נשוי + 3 עם משכורת שנעה סביב ה9,000-10,000 ברוטו, לשאלותיי: 1. האם האחוזים מצטברים יחד ל סה"כ 18% ? 2. האם ניתן לתת הערכה גסה מה יכול להיות הפיצוי? או לחילופין איך מחשבים אותו כאשר מגישים תחשיב נזק? תודה מראש על העזרה. בברכה משה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

  עו"ד שלמה הרדי,מנהל הפורום

  12:00, 3 באפריל 2016

  שלום משה.
  תחשיב אחוזי הנכות אינו במצטבר, כך שבמצטבר יהיו לך פחות מ-18 אחוזי נכות.
  לא ניתן לתת הערכה לעניין גבה הפיצוי שכן הוא תלוי במשתנים רבים בתיק: כגון : גבה השתכרות לפני התאונה, האם יש ירידה בשכר לאחר התאונה, האם יש סכומים ברי ניכוי וכיוב..
  אני מניח שאם מטפל לך עורך דין המתמצא בתחום הוא ידע לבצע את תחשיב הנזק כנדרש.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?