לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ירון

האם נכה זכאי לקיצבה נוספת?

שלום, אני בן 71, לפני 10 שנים חליתי בשיתוק ביד וברגל ונקבעה לי נכות רפואית לצמיתות של % 100. כרגע אני מקבל קיצבת זיקנה, קיצבת נכות כללית וקיצבת ניידות (80 אחוזי מוגבלות בניידות לצמיתות). אין לי פנסיה ואני מתפרנס רק מכך. אני גר רק עם אשתי שמקבלת פנסיה וקיצבת זיקנה. שאלותיי: 1. האם אני זכאי לעזרה נוספת מביטוח לאומי בקיצבאות או בשעות מטפל סיעודי? 2. אם אחליט לוותר על חלק מהכסף מקצבה כלשהיא, האם אקבל תוספת נוספת מביטוח לאומי לתשלום למטפל סיעודי? 3. כמו כן, כיום חלה החמרה במצבי וכשאני נע בעזרת מקל הליכה, אני זקוק לליווי צמוד (שאשתי החלשה אינה יכולה להעניק לי) ותלוי לחלוטין בעזרת הזולת שכן אני סובל מנפילות שמסכנות אותי ואף אושפזתי בעקבות הנפילות!. (ראוי לציין שלפני כ10 שנים נעשתה לי הערכה לקיצבת שרותים מיוחדים וקיבלתי 11 נקודות מתוך 12 כשהפרוש לניקוד הוא שאני תלוי בעזרה רבה מהזולת בביצוע כל פעולות היום יום ברוב שעות היממה – שעור הקיצבה 100%). א. עקב ההחמרה במצבי, האם אני זכאי לעזרה נוספת מהמדינה בקיצבת שרותים מיוחדים או בקצבת הניידות או בגימלת סיעוד? ב. אם נעשתה לי בעבר הערכה לקצבת שירותים מיוחדים, מדוע אני לא מקבל שרותים מיוחדים בנוסף לקצבאות הנ"ל או במקומן? אשמח לתשובה מפורטת ממומחי הפורום! בתודה מראש.

נמרוד

שאלותיך מחייבות התייעצות עם ביטוח לאומי למצות זכויותך. זה דבר ראשון. גש לסניף או דבר עם ארגון שמסייע בעניין. ככל שיש שאלה ספציפית לאחר מכן אשמח לענות

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אחוזי נכות