חישוב פיצויים לפי אחוזי נכות נמוכים - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 16:33, 6 באוגוסט 2013

  נפצעתי בגב בתאונת דרכים לפני שנה וחצי. אורטופד מטעם בית המשפט קבע לי 10% נכות. המקצוע שלי הוא איש תחזוקה, והפגיעה בגב מגבילה אותי מאד. נראה לי שאם בית המשפט יקבע לי פיצויים לפי נכות 10% הפיצויים יהיו קטנים בהרבה מהנזק האמיתי שנגרם לי. מה ניתן לעשות?

  השב
 • 18:32, 11 באוגוסט 2013

  יצחק שלום
  יש להבדיל בין המונח נכות רפואית לבין המונח נכות תיפקודית. הנכות הרפואית היא הנכות שקבע לך המומחה תוך יישום תקנות הביטוח הלאומי על פגיעתך. הנכות התיפקודית היא מידת המגבלה ממנה אתה עצמך סובל במקצועך עקב הנכות הרפואית. לדוגמה, אדם עם נכות ברגל שעבודתו מתבצעת בישיבה, השפעת הנכות הרפואית על עיסוקו אינה רבה. אולם, אדם עם פגיעה זהה שעיסוקו כרוך בהליכה רבה, השפעת הנכות הרפואית על עיסוקו משמעותית הרבה יותר, ולכן עשויה להיקבע לו נכות תיפקודית בשיעור גבוה יותר.
  כמו כן, יתכן שניתן לנסות לערער את חוות הדעת של המומחה באמצעות שאלות הבהרה או זימונו לחקירה נגדית בבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?