מה מגיע לי בגין אובדן כושר עבודה? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 22:09, 7 באוגוסט 2013

  שלום רציתי לדעת הם ומה הזכאותש לי הן מהביטוח הלאומי והן מביטוח אובדן כושר עבודה שלי. לפני שבועיים לאחר בדיקות רבות אובחנתי בביופסיה חולה במחלה נדירה (לא סרטן) מחלה שבגינה עלי להתחיל לקבל טיפול של סטרואידים בכמות עצומה יום יום ועירוי פעם בשבוע בתל השומר. בנוסף מזה חצי שנה אני מטופל בכאבים ע"י מורפיום שלארונה הפך לנטילת לפחות 2 כדוריים ביום ומדברים על האפשרות לתת לי קנביס רפואי בשל הכאב. מצב בו אני מסומם חוקית בשל הכאב יום יום מנטרל אותי מעבודה והטיפולים שיתחילו בעוד שבועיים בכלל יקשו עלי. אני עוסק במקצוע חופשי כעצמאי ומשתכר בסביבות10,000 שח בחודש. מה הן זכויותי? וכיצד משיגים אותם?

  השב
 • 18:34, 11 באוגוסט 2013

  חגי שלום
  שאלתך כללית למדי. על מנת לבחון את זכויותיך אל מול הגופים השונים עליך לפגוש עורך דין, אשר יעיין בתיעוד וישמע בפירוט את עניינך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?