וועדה רפואית- נכות כללית - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 05:59, 9 באוגוסט 2013

  שלום קיבלתי נכות זמנית 100 אי כושר לשנה ו9 חודשים, האם ברגע שאני יוזמן לוועדה נוספת בתום התקופה הזמנית הסיכוי להמשיך לקבל קצבה מלאה הוא גבוה? ושאלה חשובה נוספת שהרופא שיבדוק אותי בתום הנכות הזמנית יראה וידע על הנכות שיש לי כבר?או שהרופא לא רואה זאת!!! תודה מראש על זמנך

  השב
 • 18:38, 11 באוגוסט 2013

  דני שלום
  הקביעה של הועדה הרפואית העתידית תושפע בראש ובראשונה מתיעוד עדכני שתציג בפניה. ישנם מקרים בהם ועדות מאריכות פעם אחר פעם את הנכות הזמנית על פני תקופה ארוכה, בעיקר כאשר הפגיעה מורכבת והמצב מתייצב באיטיות. הועדה שתבדוק אותך בעתיד תדע על הקביעות הקודמות.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?