דלקת פרקים בעמוד שדרה (דלקת חוליות המקשחת) - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 16:14, 9 באוגוסט 2013

  שלום אני בן 24 חולה בדלקת פרקים (עמוד השדרה המקשחת ) מ 5 שנים אני מקבל תרופות ויש לי הגבלה בתנועה הסיפור שלי הוא רני הגשתי 6 פעמים לביטוח לאומי וכל פעם היו קובעים 30 % למרות שהרופא שמטפל בי הוא ראש ועדת ערעררים בביטוח לאומי והיה נותן לי מכתב לביטוח לאומי שמספיר מה המצב שלי היה אומר לי מגיע לי אבל לא יודע למה כל פעם קובעים 30 אחוז אני הייתי סטודנט ועכשו אני סימיתי את הלימודים האם יש סיכו שמגיע לי המ אפשר לעשות ???

  השב
 • 10:18, 13 באוגוסט 2013

  רמי שלום
  השאלה היא עד כמה חמורה מגבלת התנועה שלך. על מנת להגביר את סיכוייך להעלות את שיעור הנכות היה רצוי שבפעם הבאה תגיש לועדה חוות דעת אורטופדית ולא רק מכתב.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?