אובדן כושר עבודה בשל מרכיב נפשי - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 15:04, 14 באוגוסט 2013

  שלום רב בשל מחלת הבת שלי נכנסתי לדכאון וחרדה אחרי 3 חודשים של חופשת מחלה הגשתי תביעה לפניקס לאובדן כושר עבודהבשל מרכיב נפשי צירפתי מכתב מפסיכיאטר המעיד כי אינני יכולה לעבוד בתקופה הקרובה. שאלתי היא תוך כמה זמן חברת הביטוח בד"כ מאשרת או לא מאשרת את התשלום. האם הוא מאושר רטרואקטיבי באילו מקרים לא מאשרים את התביעה? האם זה כפוף לשיקול דעת או שיש קריטריונים? בנתיים אני לא מקבלת שום משכורת אז זה מאוד מאוד חשוב לי האם יש משהו נוסף שאני צריכה לדעת בעניין? המון תודה על תשובתך

  השב
 • 09:37, 15 באוגוסט 2013

  רחל שלום
  על רב השאלות ששאלת אינני יכול לענות מבלי לעיין בפוליסה.
  הטיפול של חברת הביטוח עד לאישור התשלום עשוי להימשך מספר שבועות.
  במקרים המתאימים התשלום הינו רטרואקטיבי החל מסיום תקופת ההמתנה (תקופה שאורכה מצויין בפועל המתחילה מהיום הראשון לאי הכושר, ושמשכה בדרך כלל 30 יום או 90 יום, תלוי בנוסח הפוליסה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?