ביטוח לאומי ונכות כללית - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • רחל צברי

  נשלח ע"ירחל צברי 13:19, 20 באוגוסט 2013

  שלום! חמי עבר אירוע מוחי לפני כ4 חודשים ומאז לא יכול לעבוד. בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי קבעו לו 100 אחוזי נכות כללית ויקבל כל חודש קצבה של 2000 שח. לנו אמרו בתחילת התהליך שהוא יקבל הכל רטרואקטיבית (הוא ללא משכורת כבר 4 חודשים) וכמובן שהיום נאמר לנו אחרת. מה אני אמורה לעשות בכדי שהוא יקבל את כל אשר מגיע לו מבחינה כספית? הרי הוא לא יכול לעבוד (לא היה מבוטח באובדן כושר עבודה)אבל כל חייו עבד. האם היינו אמורים מלכתחילה לומר לו שיחתום אבטלה? מה ניתן לעשות בכדי לפצות על ה4 חודשים שעברו כי ברור שאב למשפחה לא יכול להתקיים מ2,000 שח בלבד?לאן לפנות ללשכת התעסוקה? אודה לתגובה בעניין

  השב
 • 23:06, 25 באוגוסט 2013

  רחל שלום וסליחה על העיכוב במענה.
  בתביעות לנכות כללית ישנה תקופת המתנה בת 3 חודשים, ובעצם תשלום הקיצבה מתחיל רק מהיום ה- 91 מהפגיעה. חמך לא יכול היה לחתום אבטלה, מאחר שמי שחותם אבטלה הינו מי שמחפש עבודה, ולפי דברייך חמך לא היה במצב שאיפשר לו לעבוד. אם חמך עדיין מוגבל מאד בתיפקודו בפעולות יומיומיות יש לבדוק אפשרות לזכאות לקצבת שירותים מיוחדים בביטוח הלאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?