ירידה בהכנסות של עצמאי עקב מחלה קשה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 12:43, 29 באוגוסט 2013

  שלום אני עצמאי ולאחרונה אובחנתי כלוקה במחלה קשה. יש לי שקים עתידיים לחודשים הקרובים מלקוחות רבים שטרם הוצאתי להם חשבונית כך שירידה בהכנסות תראה רק בעוד מספר חודשים. הבנתי שבביטוח לאומי ובאובדן כושר עבודה רוצים לראות ירידה בהכנסות. איך מתמודדים עם המצב הזה?

  השב
 • 12:32, 8 בספטמבר 2013

  אלי שלום
  אכן לעיתים לעצמאיים יש קושי להוכיח את הירידה בהכנסותיהם. עליך להגיש ניירת מסודרת אשר תראה את הקבלות עבור ההמחאות הדחויות, ועל פיהן ניתן יהיה ללמוד שההמחאות נמסרו טרם המחלה. במידת הצורך אתה יכול לצרף מעבר לקבלות גם קטעי יומני עבודה, הסכמי ביצוע עבודות ובהם תאריכי ביצוע, פרטי לקוחות ומספרי טלפון לאימות טענותיך וכיו"ב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?