הכרה באחוזי נכות בגלל תסמונת המעי הרגיז ורגישות ללקטוז - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • קלאודיו

  נשלח ע"יקלאודיו 22:42, 15 באוקטובר 2013

  שלום רב, מזה שנים אני סובל מבעיות עיכול. לאחר סדרה בדיקות שארכה חודשים ארוכים האבחנה הרפואית שלי היא תסמונת המעי רגיז ורגישות גבוהה ללקטוז. במהלך השנים ניסיתי סוגים שונים של כדורים, תוספי מזון טבעיים וכן שיניתי עשרות פעמים את הרגלי האכילה שלי. לבסוף אחרי מספר בדיקות וקריאת מאמרים בנושא הבנתי שאין טיפול יחיד או פתרון רפואי שיכול לתת מענה של 100% ואני נאלץ להתמודד עם התופעות מדי יום (עצירות, שלשולים, כאבי בטן, עוויתות ,ביקורים רבים וארוכים בשירותים). האם כדאי לי להגיש בקשה להכרה אחוזי נכות בביטוח לאומי ? או שבמקרים אלו הסיכויים הם קלושים וחבל על המאמץ ?

  השב
 • 21:31, 19 באוקטובר 2013

  קלאודיו שלום
  על מנת להחליט האם יש טעם לפנות לועדה רפואית חשוב לדעת ראשית, האם יש לך ליקויים גופניים נוספים כלשהם, אותם ניתן לצרף לתביעתך מעבר לליקוי המוזכר. שנית, השאלה היא עד כמה חמורה התסמונת שלך בפני עצמה, עד כמה היא מגבילה את תיפקודך היומיומי, והאם היא מביאה לירידה בכושר השתכרותך. החשש הינו שתסמונת זו לבדה לא תספיק לך כדי להגיע לרף הנכות ממנו ואילך משולמת גימלה.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?