קצבת נכות = יכולת כלכלית נפגמה על ברכיים שחוקות - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 11:13, 23 באוקטובר 2013

  אני סובל משחיקה בשני הברכיים כאבי תופת הכולל חריקות קליקים ומבחני טחינה חיובי.. רגלי o קשה לעמוד עזבתי את מקום עבודתי בגלל הכאבים הנוראים... התפקוד ירוד ביותר איכות חיי ירודה ברוך ה"...אני הולך אבל מתקשה בחיי היום יום... מטופל בכדורים לכאבים על בסיס קבוע... היכולת הכלכלית שלי נפגמה מה לגבי קצבת נכות אני ראשי להגיש לביטוח לאומי.. השחיקה בפיקות הברכיים...??? בתודה ישראל....?

  השב
 • 09:39, 25 באוקטובר 2013

  ישראל שלום
  מתיאורך אני מבין שאתה מאד סובל, אבל השאלה היא לכמה אחוזי נכות ניתן לתרגם זאת. לשם כך יש לעיין בחומר הרפואי, ואפילו לקבל ייעוץ אורטופדי באשר לפוטנציאל הנכויות. כמו כן, אם קיימים ליקויים נוספים מלבד בברכיים, יש לצרף גם אותם לתביעת הנכות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?