קריטוריונים לגימלת ילד נכה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 13:18, 3 בנובמבר 2013

  בני סובל ממחלת ראות כרונית - ברונכיאקטזיות, שנובעת מדלקת ראות סטפילוקוקלית בה לקה לפני כ-3 שנים, כיום מתפקד כמעט כרגיל, אולם מעיון בקריטוריונים לזכאות לגימלה עולה כי במידה ו 1. הילד מקבל תרופה (במקרה דנן הוא מטופל באנטיביטיוקה ע"ב קבוע) 2. מטופל פעמיים ביום במשאפים\אינהלציות, (סימביקורט פעמיים ביום) 3. נמצא במעקב מרפאת מומחים (מרפאת ריאות של שניידר), אזי יש זכאות ל100% נכות שאלתי, האם עמידה בקריטוריונים אלו מספיקה לקבלת הגימלה, או שבאם התפקוד בס"ה תקין אין זכאות?

  השב
 • 14:06, 10 בנובמבר 2013

  שמואל שלום
  כדאי לנסות, אבל אני בספק אם תוכרו. התנאי הבסיסי הינו כי המדובר במחלה כרונית קשה, ולאור תיאורך יתכן שלא תעמדו בקריטריונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?