ניידות לאחר גיל פרישה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 23:25, 3 בנובמבר 2013

  שלום, סבתי עברה אירוע מוחי קשה מאוד ונותרה מוגבלת לחלוטין וצפויים להקבע לה אחוזי הנכות המקסימאליים לאירוע מוחי, וסובלת גם מסכרת ומס' בעיות בריאותיות קלות יותר כגון: לחץ דם, עודף משקל. סבתי לאחר גיל פרישה כבר ולא היית נכה כלל לפני כן. האם היא זכאית לרכב נכה (כמו למשל במקרה של הורים לילד משותק)? הרי אחרת הופכים אותה למרותקת לביתה לחלוטין עד כדי צורך באשפוז במוסד סיעודי דרך קבע, ולכל בדיקה רפואית או צורך אחר חייבים להשתמש בשירותי אמבולנס להעברתה, היא לא יכולה לקום מכיסא הגלגלים, לבטח שא ללכת בעצמה, ונאלצת להעזר באדם נוסף כיוון שיד אחת שלה משותקת והשניה חלשה מאוד. תודה על עזרתכם.

  השב
 • 14:10, 10 בנובמבר 2013

  ערן שלום
  אם ההתדרדרות במצבה ארעה לאחר גיל הפרישה, ובהתאם כמובן לא הוגשה תביעה קודם לגיל הפרישה, אזי אין זכאות לניידות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?