אחוז נכות 0 ועדה תאונת עבודה בעיה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 16:54, 8 בנובמבר 2013

  עדה קבעה 0% בגין מצב קודם! כאשר היו בפניה מסמכים ברורים של ממצאים שאין עליהם עוררין של פגיעה עם נזק. מה ניתן להבין מכך? במקרה של מגבלה שקיימת אבל הם סבורים שהכל ישן ממצב קודם הרי ראוי שיכתבו מהו אחוז הנכות ויקוזז האחוז במלואו לא? השאלה אם הועדה קבעה 0 האם כדאי לערר? או לעשות החמרת מצב? ערור יכול להביא לבעיה אם הפרשנות 0 היא שאין לדעתם בעת הבדיקה שום נכות כלל! רק שזה עומד בסתירה לרעיון של מצב ק ודם לא? שאם לא כן עדיף היה החמרת מצב ואז מ 0 יהיה משהו אומנם רק מזמן ההחמרה! אבל נראה לי שה 0 הוא שגיאה! כאן שאלתי איך אחרי שעבר זמן מהפגיעה ובטח מצב הקודם שהם טוענים לו! הם יוכלו לקבוע אחוזי נכות? רק על סמך מסמכים? כי גופנית זה כבר לא בזמן שבו נקבעה ההחלטה על 0 אחוז! תודה

  השב
 • 14:15, 10 בנובמבר 2013

  דני שלום
  אם הועדה החליטה לקבוע נכות, אולם לייחס את מלוא הנכות למצב קודם, עליה לציין זאת במפורש. המשמעות היא שיש נכות, אבל לדעת הועדה, הנכות נגרמה לא מתאונת העבודה, כי אם מגורם אחר. הועדה מוסמכת להחליט כך, והדבר קורה לעיתים. בסוגים מסויימים של פגיעות די בתיעוד מהעבר כדי להבין שהנכות נגרמה עוד קודם לתאונה. אין באמור כדי להביע דעה על עניינך הספציפי.

  תגובה
 • 17:33, 10 בנובמבר 2013

  ראשית תודה לך.
  אבל יש ציון מצב קודם. אבל 0אחוז. מזה אומר שאין נכות כלל גם ממצב קודם? הרי ברור שיש אחרת לא אמרו מצב קודם. מה השגיאה אי הציון של האחוז וקיזוזו או טעות צהותית. שנית לאור מצב זה האם כדאי לערער? על הועדה הראשונה?
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?