פנייה להחמרת מצב או פנייה להפעלת תקנה 15 - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 22:04, 4 בדצמבר 2013

  שלום בעקבות תאונת עבודה נקבע ע"י הוועדה בביטוח לאומי 30% נכות. בפרוטוקול הוועדה נרשם כי "כיוון שחזרתי לעבודה לא נקבעה תקנה 15" כמו כן, הליקויים האורטופדים/נוירולוגים לא הוכרו כיוון שלטענת הוועדה אינם קשורים לתאונה. מאז חלפו כשנתיים וחצי, מצבי הרפואי הכללי החמיר ועקב כך עבודתי הופסקה כליל. כמו כן, לאחר בדיקת MRI אבחן נוירולוג החמרה כתוצאה מהתאונה הנדונה. שאלתי: האם עדיף להגיש בקשה להפעלת תקנה 15, או לחילופין בקשה להחמרת מצב (הבנתי שמדובר בשתי פרוצדורות שונות). תודה מראש, נויה

  השב
 • 23:24, 9 בדצמבר 2013

  נויה שלום
  אם לאור תוצאות MRI עדכני נוירולוג איבחן החמרה במצבך מהתאונה יש לבדוק האם ההחמרה הזו עשויה להתבטא בהגדלת הנכות, ואם כן, עדיף להגיש בקשה להחמרת מצב במסגרתה תעוררי מחדש גם את נושא תקנה 15. מאידך, יש לזכור שבדיקה מחדש טומנת בחובה גם סיכון להפחתת נכות במידה והועדה תסבור שחל שיפור במצבך/ ברכיבים אחרים של פגיעתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?