קצבת נכות ולימודים בחו"ל - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 19:46, 22 בדצמבר 2013

  שלום. אני סטודנטית בסוף התואר ואני מקבלת שירותי סל שיקום. לא פניתי לביטוח לאומי בגלל שאני מתכננת ללמוד בחו"ל ואחד התנאים לקבלת ויזת סטודנט היא שלא מקבלים כסף מהמדינה. לאחרונה נקלעתי למצב לא כל כך טוב וקשה לי לעבוד במשרה מלאה ולהשתכר במידה מספקת, ואני שוב שוקלת פניה לבטל"א. האם אתה מכיר את המצב? ההרשמה ללימודים בחול בשנה הבאה מתחילה עכשיו ואני בהתלבטות. כמה זמן פחות או יותר אמור לקחת האישור מבטל"א מהרגע שאני מגישה תביעה? אולי אני יכולה להגיש עכשיו ואז מקסימום אם יאשרו לי את זה אני יכולה לבטל? לא הייתי רוצה לפגוע בסיכויים שלי לקבל אשרת שהייה, למרות שכרגע העניין לא בטוח כל כך, יכול להיות מאוד שאני לא אסע ללמוד, אבל אני נרשמת בכל מקרה בשביל לא לפספס את המועד. איך הם יכולים לדעת שאני מקבלת קצבת נכות? וגם אם אני לא אקבל קצבה, האם הם יכולים לראות שאני מקבלת שירותי סל-שיקום ולפיכך לפסול את האשרה שלי? אשמח אם למישהו יש מידע בנושא. תודה.

  השב
 • 22:44, 24 בדצמבר 2013

  שני שלום
  הליך של קביעת נכות בביטוח הלאומי עשוי להימשך חודשים אחדים, ולעיתים אף יותר מכך. מעבר לכך, אינני יודע מהם התנאים לקבלת ויזת סטודנט.

  תגובה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?