אחוזי נכות על פיברומיאולוגיה קשה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 18:18, 29 בדצמבר 2013

  שלום רב, אני צריכה להגיש תביעת נכות לגבי עצמי. 1. האם מותר להגיש תביעה ולאחר מכן להגיש מסמכים נוספים? 2. במידה והתביעה נדחית - תוך כמה זמן מותר להגיש תביעה נוספת? 3. האם מקבלים תשלום רטרואקטיבי במידה והתביעה מתקבלת? 4. מה אחוזי הנכות על פיברומיאולגיה קשה? השאלות נשאלו היות ואני מתלבטת אם להגיש כעת את התביעה ולחכות לסיום הבדיקות ולשלוח את כל המסמכים ביחד. מה דעתך? תודה!

  השב
 • 18:11, 31 בדצמבר 2013

  מיכל שלום
  1. מותר לצרף מסמכים נוספים לאחר הגשת התביעה.
  2. אם התביעה נדחית ניתן ראשית כל לערער. אם גם הערעור נכשל ניתן להגיש תביעה נוספת כעבור 6 חודשים.
  3. משולם תשלום רטרואקטיבי של עד שנה מיום הגשת התביעה.
  4. הנכות בגין פיברומיאלגיה הינה בהתאם לנכות המוענקת בגין כל תסמין ותסמין ככל שמצדיק קביעת נכות.

  באשר לעיתוי הגשת התביעה, קשה לענות לשאלה כזו בהתכתבות בלבד. השאלה הינה עוד כמה זמן נותר לך עד להשלמת הבדיקות ועד כמה הניירת שבידך כרגע מבססת את טענותייך. כעיקרון עדיף להגיש את הניירת בצורה מאורגנת ומרוכזת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?