הגדלת קצבת נכות ותביעת הביטוח הלאומי על זכויות שהגיעו לי לפני 20 שנה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 02:34, 16 בינואר 2014

  בס"ד לפני יותר מ20 שנה הוכרתי ע"י ביטוח לאומי ב20% נכות רטרואקטיבית בגלל אירוע שקרה בעבודה,שלווה בהטרדה מינית קשה.לא תבעתי!!! ב5 השנים האחרונות.פניתי לביטוח לאומי להחמרה.ולפני כשנתיים הוכרתי ב100% נכות +שיקום+ניידות.שמתוכם נפשי 40% (מאחר וחליתי בדיכאון קשה).כמו כן ביטוח לאומי הכיר בפיברומיאלגיה שממנה אני סובלת.והכניס אותה באותה קטגוריה של אחוזים נפשיים.הרופא התייחס להטרדה וציין זאת בטופס הנכות. אני מעוניינת לדעת,אם ניתן לתבוע את ביטוח לאומי לפי הזכויות שהיו מגיעות לי,לפני 20 שנה?! את הנכות קיבלתי ללא יצוג עו"ד. אני חושבת שמגיע לי פיצויי ןמשכורת על כל תקופת המחלה(מאחר והדיכאון מנע מימני,לקבל את כל זכויותיי לאורך השנים) איבדתי את השנים הכי יפות בחיי! ילדיי-,שאחת הייתה לפני האירוע.השני נולד תוך כדי המחלה. אני חושבת שללא הפגיעה שהייתה לי והמסכת הנוראית שעברתי.היום היה יכול להיות ברשותי,רכוש רב ומשכורת גבוהה.ולא משכורת שבקושי מספיקה לקיומי. 3300 ש"ח ביטוח. 1300 ש"ח דיור. הודה לך מאד על כל התייחסות

  השב
 • 09:35, 22 בינואר 2014

  ליאת שלום
  משאלתך ברור כי מדובר במצב עובדתי מורכב, אך אנסה להשיב בכל זאת. בהנחה כי ה- 100% נכות נקבעו לך במסגרת נכות כללית, נראה שאת מקבלת את המקסימום שניתן. הביטוח הלאומי משלם רק את הסכומים שקבועים בחוק שהוא מחוייב לשלם, והוא לא מפצה לפי הנזקים שנגרמו בפועל. לא קיים תשלום גימלת נכות כללית רטרואקטיבי עבור 20 שנה, אלא לכל היותר 15 חודשים אחורה מיום הגשת התביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?