ערעור על איבוד נכות זמנית - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • סמנטה

  נשלח ע"יסמנטה 20:53, 16 בינואר 2014

  שלום רב בת 51 עם סרטן פי הטבעת SQUMOS CELL CARCINOMA .בהתחלה היהי ניתוח 1 פיסטולה עם מוגלה שנוקזה נצור.לקחו ביופסיה לא נכונה מהמקום.ון.הייתי עם חוט סיטון 8 חודשים עד שאובחן סרטן פי הטבעת למרות שאמרתי לפרוטקולוג שמגרד לי כל הזמן טיפול בייבי פסטה.טוופלתי כימו הקרנה.נשארה לי צלקת הפרשות אי שליטה על סוגרים.פט סיטי תקין שאריות של המחלה.היתה לי נכות זמנית 100 .בועדה האחרונה קיבלתי 37 .לא זכאית לקיצבת נכות.ברצוני לערער לא יתכן שאני ימשיך מעקב פט סיטי שהוא עם קירינה ובדיקות באונקולוגיה.יש לי מכתב מרופא אונקולוג ורופאת משפחה על גזים בריחת צואה צלקת והפרשות שיקחן הרבה שנים.בביטוח לאומי היה מנהל מחלקה של אותו בית חולים ומוהוא אמר שזה לא שייך מכיון שהוא מעליו פרופסור.מה דעתך אם אני בריאה לפי ביטוח לאומי למה להמשיך לעשות פט סיטי.עובדת סוציאלית בבית חולים אמרה לי שהיא לא אחראית לביטוח לאומיץאיך אני יעשה פט סיטי מי יממן ולמה להכניס קירנה לגוף אני מתכוונת לערער על החלטה . והאם נכון שאסור לפקיד מטעם ביטוח לאומי להיות בועדה מתוך צינעת הפרט? מה דעתך האם כדאי לתבוע גם על רשלנות רפאוית לא יתכן שאני בריאה אבל בבית חולים תמשיכי לעשות קרינה. תחדה

  השב
 • 09:42, 22 בינואר 2014

  סמנטה שלום
  לא ניתן לבדוק דרך התכתבות בפורום האם קופחת בידי הועדה הרפואית, ויתכן שקופחת. לשם כך יש להיבדק אצל מומחה בתחום ולקבל חוות דעת רפואית הנוקבת באחוזי הנכות המתאימים לדעתו למצבך. שאלתך לגבי פקיד הביטוח הלאומי אינה ברורה, אני מניח שאם מדובר בבדיקה ספציפית שיש בה פגיעה בצנעת הפרט ניתן למצוא לנושא נוכחותו פתרון נקודתי למהלך הבדיקה עצמה. גם לגבי רשלנות רפואית, יש צורך לקבל חוות דעת שתקבע האם הטיפול בך נפל מהסטנדרט המקובל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?