אכ"ע בגלל מחלה כרונית שבגללה איני יכולה לעבוד - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • מוניקה

  נשלח ע"ימוניקה 20:05, 27 בינואר 2014

  שלום, אני עובדת בהיטק ומבוטחת בביטוח מנהלים ויש לי סעיף המדבר על אובדן כשר עבודה. בחודשיים האחרונים הותקפתי במחלה כרונית שבגללה איני יכולה לעבוד ולכן נצלתי את כל ימי המחלה+חופשה וכרגע אני בחופשה ללא תשלום. הייתי אצל רופא תעסוקתי והוא המליץ לי לשבת בבית עוד שלושה חודשים ואחר כך לעבוד בשישים אחוזי משרה. האם בסוף תקופת ההמתנה של שלושה חודשים אזדכה ב75% ממשכורתי החודשית למרות שהמחלה היא כרונית ולא התגלתה רק עכשיו, האם ההחרגה תמנע את קבלתי בזיכוי? האם המשמעות של תקופת ההמתנה של שלושה חודשים היא 90 יום קלנדריים? כי אם כן, מדובר ביותר משלושה חודשים לפי הגדרת חודש. האם ממקום העבודה חייבים לקבל את המלצת הרופא הארגוני להורדה בהקיפי המשרה?

  השב
 • 23:41, 30 בינואר 2014

  מוניקה שלום
  השאלה היא מתי התגלתה המחלה הכרונית. אם המחלה היתה ידועה בעת עריכת הפוליסה יתכן שהוחרגה מהפוליסה, ואז הפוליסה אינה חלה עליה. על מנת לדעת האם המחלה הוחרגה מהפוליסה יש לעיין בפוליסה ובנספחיה. אורך תקופת המתנה הינו נתון משתנה בין פוליסה לפוליסה, ויש לעיין בפוליסה שלך על מנת לנסות להעריך ממתי יתכן שאת זכאית לתשלום. גם לגבי הגדרת חודש רצוי לבדוק מה אומרת הפוליסה הספציפית שלך. במידה ויש שאלות נוספות אני מציע שתפני אליי טלפונית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?