• 5 בפברואר 2014

  חולה אונקולוגית בהחלמה + סוכרת

  שלום
  אימי,חולה אונקולוגית בהחלמה לאחר ניתוח וטיפולים כימוטרפיים. את הטיפולים סיימה באוקטובר 2012 . בעקבות הטיפולים סובלת מנימול בכפות רגליים,פולינוירופטיה תחושתית,לא מרגישה בכלל את הגפיים ומתקשה בהליכה. לאחר הטיפולים גם החלה אצלה סוכרת,מקבלת תרופות אך לא מאוזנת. הנוירולוגית כתבה שהפולינוירופטיה התחושתית ממנה סובלת היא סיבוך של מחלת הסוכרת וגם של הטיפולים הכימוטרפיים שעברה. עד חודש נובמבר 2013 קיבלה נכות מלאה +שר"מ.
  כעת לאחר הוועדה הרפואית לקביעת המשך הזכאות לקצבת נכות, במכתב של ביטוח לאומי כתוב ש"התביעה נדחתה כי רופא מוסמך קבע לך 35 אחוז נכות רפואית,מאחר ואין 90 ימים רצופים של אחוז רפואי מזכה,לא נוכל להמשיך לדון בתביעתך."
  שאלותיי : 1. האם ביטוח לאומי יכול לבטל לגמרי את קצבת הנכות לחולה אונקולוגית ולא להשאיר שום קצבה בכלל, גם אם היא לא עוברת טיפולים , זה לא אמור להיות בהדרגה ? 2. האם היא עדיין יכולה להיות זכאית לקצבת שירותים מיוחדים גם אם היא לא מקבלת נכות ?
  3. קראתי שבמידה וישנו סיבוך של מחלת הסוכרת כמו חוסר תחושה ברגליים. במקרה שלה, צריכים לתת לה לפחות 60 אחוז נכות רפואית.זה נכון ? 4. האם יש אופציה לקבל הבטחת הכנסה + נכות ?
  תודה רבה מראש

  5 בפברואר 2014
 • 8 בפברואר 2014

  חולה אונקולוגית בהחלמה + סוכרת

  סבטלנה שלום
  אמנם לא עיינתי במסמכים של אמך, אולם התחושה הכללית היא שאמך קופחה. תיאורטית הביטוח הלאומי יכול להחליט להקטין קצבה ואף לבטלה כליל, כל אימת שהוא מוצא לנכון. מומלץ שתגישו ערעור, ותוודאו שאתן מגישות ניירת בנוגע לכל הבעיות הרפואיות והסימפטומים מהם סובלת אמך.
  אחד התנאים לצורך זכאות לגמלת שירותים מיוחדים הינו שהנכה זכאי לגמלת נכות, למעט במקרים חריגים שלא נוגעים לעניינכן. לכן אם אמך אינה מקבלת גמלת נכות סביר שאינה זכאית לגמלת שירותים מיוחדים.
  במקרה שאמך תימצא זכאית לקבל במקביל גם קצבת נכות וגם הבטחת הכנסה, תקוזז גמלת הנכות מהבטחת ההכנסה.

  8 בפברואר 2014
 • 5 בפברואר 2014

  חולה אונקולוגית בהחלמה + סוכרת

  רציתי רק להוסיף שהאולטרא סאונד האחרון הראה כבד מוגדל ושומני, זה יכול להוסיף אחוזי נכות ? hba1c-8.7 , למיטב הבנתי זה מראה על ערך סוכר סמוי בדם גבוה מאוד מהנורמה, זה לא נותן שום אחוזי נכות בפני עצמו מלבד הסיבוך (פולינוירופטיה תחושתית )?
  סליחה על ריבוי השאלות, אני פשוט מאוד מבולבלת ורוצה שאימי תמצה את זכויותיה.
  תודה

  5 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?