איך 15 אחוזי נכות שקבע רופא בא לידי ביטוי במשפט? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • אליעזר

  נשלח ע"יאליעזר 15:06, 6 ביוני 2013

  נפגעתי מי בתע תבעתיע את חברת הביטוח של המעסיק ביתהמשפט השופט החליט לשלוח לקבל חוות דעת רופא מה עם בית המשפאט נבדקתי הורופא קבע 15 אחוז צמיתה השאלה איך זה מתבטא במשפאט איך מחשבים פיצויי על סמך האחוזייםשנקבעו תודה רבה

  השב
 • 22:16, 6 ביוני 2013

  אליעזר שלום
  התשובה לשאלתך ארוכה ולא מתאימה לפורמט של פורום זה. בקצרה אומר כי בית המשפט יערוך חישובים של ההפסדים וההוצאות שנגרמו לך מיום התאונה עד עכשיו, כולל הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה עקב הפציעה ושווי עזרה, בהנחה שהיית מוגבל ונזקקת לכך. מאחר ויש לך אחוזי נכות לצמיתות, ובהנחה שיש לנכות משמעות תיפקודית, ייערכו חישובי נזקים והפסדים לפי הפירוט האמור גם לעתיד. כמו כן יחושב לך פיצוי עבור כאב וסבל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?