אחוזי נכות בגין אובדן שמיעה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • שושי.י

  נשלח ע"ישושי.י 12:03, 13 בפברואר 2014

  אני בת 40 ויש לי ליקוי שמיעה חמור ואסימטרי בשתי האוזניים שמחמיר בהדרגה עבר מעל 15 שנה והיד עוד נטויה.באחת אני חרשת לחלוטין ובשנייה סף 48 ,בנוסף ישנו טינטון קבוע ותת פעילות בבלוטת תריס. על כל אלו ביטוח לאומי קבע נכות רפואית של 65% לצמיתות אך לא אובדן כושר עבודה כנראה מכוון שאני משתכרת 4800 כולל נסיעות.(לא נימקו את תשובתם בקביעה שקיבלתי אז אני משערת). מה קובע את ה% לאובדן כושר עבודה? מה צריך להיות סף שכר על מנת לקבל קיצבה? במידה ואחליט על שתל שבלולי האם אני עלולה לאבד את % הנכות שנקבעו לי? הדאגה הגדולה שלי שלבסוף אזדקק לשתל בשתי האוזניים ואז ביטוח לאומי (שכרגע לא נותן לי כלום מעבר ל%נכות)יכול להחליט שבגין השתלים אני "שומעת" ולשלול גם את מה שיש.

  השב
 • 12:55, 5 במרץ 2014

  שושי שלום
  הקריטריונים בקביעת דרגת אי-הכושר הינם מידת ההשפעה של הליקוי על כושרו של הנכה לעבוד ולהשתכר, מידת יכולתו של הנפגע לחזור לעבודתו, מידת יכולתו לעבוד בעבודה אחרת ומידת יכולתו ללמוד מקצוע חדש שיתאים להשכלתו ולמצבו הגופני והבריאותי.
  על מנת לדעת מה סף השכר לצורך קבלת קצבה יש לדעת פרטים שונים עלייך, בלעדיהם לא ניתן לעשות חישוב.
  לשאלתך לעניין השתל השבלולי, יש להיוועץ עם מומחה א.א.ג אשר בקיא בתקנות הנכות, ואשר יידע להאריך האם נכותך עתידה לפחות ובאיזה שיעור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?