בועדה רפואית נקבע שלא נותרה נכות- מה המשמעות? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • נירית

  נשלח ע"ינירית 14:02, 13 במרץ 2014

  שלום, הוכרתי כנפגעת עבודה. בוועדה רפואית ביטוח לאומי מדרג ראשון נקבע: לא נותרה נכות. מה המשמעות? האם המשמעות הנה שלא אוכל לתבוע על החמרה אם תהיה? (אני עדיין מאד סובלת מהפגיעה ושוקלת להגיש ערעור). תודה

  השב
 • 09:17, 24 במרץ 2014

  נירית שלום
  המשמעות הינה כי בנקודת הזמן הזאת הפגיעה ממנה את סובלת לא עונה לקריטריונים הנדרשים על מנת שתזכה באחוזי נכות. המועד לערעור על קביעת הועדה הינו חודשיים מיום שהגיעה לידייך, ואם טרם חלף יתכן שיש מקום לערער. גם אם לא תערערי, או אם תערערי והקביעה של הועדה בכל זאת לא תשתנה, במידה ותהיה החמרה תוכלי כעבור תקופה מינימלית של 6 חודשים מהקביעה האחרונה להגיש הליך של החמרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?