אמא עלתה ב72 ממונקאצ' - אני רוצה דרכון ולא יודע הונגרית. אפשרי? - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 13:06, 2 באוגוסט 2013

  שלום עו"ד שונר - עינת, אמי התגוררה במונקאצ' (כיום אוקראינה) יחד עם הוריה עד שעלו לארץ ב72. יש לה תעודת לידה שלה (אוקראינית) אבל אין לה תעודת לידה או נישואין של ההורים. אני יודע שבן דוד של אמא עבר את התהליך והוציא דרכון (דרך אמא שלו - אחות של סבתא שלי). אני מעוניין להוציא דרכון - האם אני יכול להוציא דרכון ישירות בלי שאמא שלי תוציא? אם כן אילו מסמכים נדרשים כאן? האם נדרש ממני לדעת את השפה ההונגרית? אני בן 25 ולא דובר את השפה כלל. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  00:58, 13 באוגוסט 2013

  שלום שי! יש לך אפשרות לקבל אזרחות הונגרית באמצעות תהליך ההתאזרחות אשר מתאים בין השאר לצאצאי יוצאי אוקראינה גם ללא אמא. אתה תהיה זקוק למסמכים הבאים: תעודת לידה מקורית שלך, תעודת לידה מקורית של אמא מאוקראינה, תעודת נישואין מקורית של הוריך, ואם אין אז העתק נאמן למקור, והכי חשוב, תעודת לידה של אחד הסבים מאוקראינה. ניתן להשיג מסמכים כאלה יחסית בדרך קלה מאוקראינה. מעבר לכך כמובן יש למלא את הטפסים הרבים בצורה נכונה. לגבי ההונגרית, אין ברירה צריך ללמוד ברמת שיחת חולין, דבר אשר דורש לפחות לימוד רציני של 4 חודשים. מאחר ומדובר בהליך מורכב אשר חשוב שתפעל בו בצורה נכונה, אני ממליצה לך לפנות לאנשי מקצוע בתחום על מנת להשיג את התוצאה הרצויה . בהצלחה! זמן ממוצע לקבלת האזרחות בדרך זו כשנה מיום ההגשה בשגרירות ומעבר הבחינה -בעל פה בלבד- בהונגרית. בהצלחה!

  שושה שונר-עינת, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.