בדיקת זכאות שלי ושל ילדיי לאזרחות הונגרית - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
  • סמדר

נשלח ע"יסמדר 12:28, 1 ביוני 2014

סבא שלי יליד 1909 מ PALOTA'S (פלוטש) נרצח במיידנק בשנת 1942 יש לי תעודת "פטירה" שלו ,אבא שלי נולד בברטיסלבה בשנת 1936 ולכן יש לו אזרחות סלובקית ,אני רוצה לבדוק האם אני וילדי נחשבים לצאצאים וזכאים לאזרחות הונגרית.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

14:33, 22 ביולי 2014

השאלה המרכזית היא מתי סבא שלך עזב את הונגריה. אם הדבר קרה לפני שנת 1929 את לא זכאית בדרך של הורשה (בלי ללמוד הונגרית). אם הוא עזה לפני 1929 עדיין את זכאית, אך בדרך של התאזרחות, המקרה כזה תצטרכי ללמוד הונגרית ברמה של שיחת חולין. אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לעמוד לרשותך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.