נקודות מנחות לפני מבחן השפה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • אסף רון

  נשלח ע"יאסף רון 21:33, 1 בספטמבר 2014

  שלום, 1.9.14 לפי בדיקה שעשיתי לפני כשנה אני זכאי לאזרחות הונגרית. אני אישית לא התחלתי את התהליך כי לא מצאתי זמן ללימוד השפה. בן דוד שלי שלמד למבחן וטרם נגש אמר שהשגריר התחלף והשגריר החדש העלה את רמת השפה הנדרשת. לפי מה שהבנתי הוא לא מעביר אף אחד מסיבות לא ברורות. מה את יכולה לספר לי לגבי זה? האם בכלל יש טעם להתחיל ללמוד? תודה ברצוני לשאול- האם תוכלו לתת לי מספר נקודות מנחות שאדע פחות או יותר מה נדרש ממני, איזה אוצר מילים ללמוד, על מה כדאי לדלג? האם יש צורך גם בקרוא וכתוב? האם ללמוד רק שפה מדוברת או רק פורמאלית? "מבחן שפה" יכול להיות מאוד נרחב או מדוייק לנושאים ספציפיים ואין לי מושג היכן להתמקד... תודה רבה מראש!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  13:27, 8 בספטמבר 2014

  סוגיית מבחן השפה הינה סוגייה מורכבת. נכון שהתחלף הקונסול ונכון שיש עלייה בדרישת השפה - כל זה קרה באופן די פתאומי לפני כשבועיים. עד אז, מה שביקשו הייתה רמה של שיחת חולין רגילה. כיום למיטב הבנתי, זה לא מספיק: יש לשלוט בדיבור (ללא צורך בכתיבה או קריאה) ברמה יחסית גבוהה של התמצאות כללית בתחומים שונים . צריך לפחות ללמוד שישה-שבעה חודשים באופן אינטנסיבי על מנת לעבור את הראיון, כאשר יש אוצר מילים גדול ביותר. בקיצור בניגוד למה שהיה עד עכשיו, צריך להיות נחושים מאד. יודגש, כי הדבר אפשרי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.