איתור מסמכים אודות סבא שנולד בהונגריה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 19:57, 13 בספטמבר 2014

  שלום, אני מנסה להתחיל תהליך של הוצאת דרכון הונגרי. סבי היה הונגרי במקור, והבנתי כי עובדה זו מספיקה על מנת שאוכל להיות אזרח הונגריה. הבעיה היא שאין לי קצה חוט ראוי כרגע. כל שידוע לי על סבי הוא שמו העברי, ושמות אמו ואביו. פרט לתעודת הפטירה שלו אין לי שום מסמך אודותיו. אשמח לדעת אילו מסמכים עלי להוציא על מנת להמשיך את התהליך וכיצד ניתן למצוא אותם. האם יש דרך לגלות דרך ארכיון כלשהו מה היה שמו הלועזי? האם ניתן למצוא את תעודת העליה שלו? תודה מראש, רמי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  14:31, 14 בספטמבר 2014

  היי רמי, העניין דורש לדעתי התייעצות עם איש מקצוע. בדרך כלל רצוי לראיין את המשפחה מורחבת והחברים, כי שמות הונגריים קשה למצוא בארץ. באופן אישי ממליצה לך לבדוק באתר של יד ושם או לגשת לארכיון הציוני בירושלים. אל תתייאש, זה אפשרי.

  תגובה
 • 12:27, 4 באוקטובר 2014

  היי אני סתם גולש פה אבל במקרה רב לפני מספר ימים הייתי במצב דומה לשלך. ידעתי שם ההורים ומקום לידה ושנת.הלידה. בטיול בהונגריה הלכתי למשרד הפנים יחד עם חבר הונגרי שפגשתי בטיול והם שלפו לי את תעודת הלידה של סבי. בעלות של 30 שח קיבלתי תעודה חתומה.

  זה היה פשוט למדיי...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.