מידע על זכאות לדרכון הונגרי דרך סבא וסבתא - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 00:46, 27 בספטמבר 2014

  שלום וחג שמח. ברצוני לברר דבר מה, אלה הפרטים: אמי נולדה בארץ והיא דוברת הונגרית ברמה בסיסית, שני הוריה במקור מאירופה- אמא מהושקורט-הושאורט (הונגריה) ואבא - מזולוטרי (צכלוסובקיה בזמנו) , האמא של אמי - סבתא יליד הונגריה והיה אזרח בה. עלו לארץ לאחר מלחמת העולם השניה. האבא נפטר והאמא חיה כאן בישראל. שניהם ניצולי שואה. לפי מה שנכתב כאן בפורום אני מבינה שאמי זכאית לדרכון הונגרי וגם אני כבתה. האם כך? ועוד בטרם אגש לבדוק את הדברים, האם מתוקף החזקת דרכון הונגרי עלי להגיע להונגריה באופן סדיר? האם החזקת הדרכון כלולה בהוצאות כספיות , והאם תשפיע על המיסוי שלי בארץ או בחו"ל (אני עצמאית)? אודה על תשובותייך תודה דנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  15:43, 13 באוקטובר 2014

  דנה היי, ברור שאת זכאית לאזרחות הונגרית אך לא ברור לי באיזה מסלול. חסר פרט חשוב בתיאורך: באיזו שנה נולדה אמך. זאת ועוד, לא ברור לי איפה נולדה הסבתא בהונגריה. אם אדע, אוכל לכוון אותך למסלול הנכון לך.
  לשאר שאלותייך: לאזרח הונגרי אין חובה להגיע להונגריה באופן סדיר, החזקת דרכון הונגרי לא כרוכה בשום חובות (לא כספיות ולא בתחום המיסוי), אך ורק זכויות! בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.