מסמכים הנחוצים להוצאת אזרחות הונגרית - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • ירון זאבי

  נשלח ע"יירון זאבי 23:09, 26 באוגוסט 2013

  שלום, סבתי עלתה מהונגריה בשם רוז'ה הלר. היא התחתנה פיקטיבי (כלומר התחתנה באמת, לצורך העליה. שם משפחתה שונה לגרונצווייג או משהו כזה) ועלתה דרך צ'כיה, שם קיבלה דרכון. לארץ הגיעה ב-1935. ב-1941 היא התחתנה ושמה עדיין היה רוז'ה הלר. מתי שהוא בין 1941 ל-1947 היא שינתה את שמה מרוז'ה לרחל. עם קום המדינה כנראה שנרשמה בתור רחל. כיום אמרו לי שאני צריך להמציא בין שאר המסמכים, גם הוכחה לשינוי השם. במשרד הפנים אין רישום על כך, וסבתי כבר לא ממש כאן כדי להצהיר. יש פתרון? תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר -עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  10:11, 15 בספטמבר 2013

  ירון שלום
  צערי אין פתרון פשוט בעניין.
  ההמלצה שלי היא לבדוק ברישומי הלידה בקהילה היהודית בהונגריה האם שמה היהודי בעת לידתה של הסבתא היה רחל. במידה וכן - ואת זה לא קשה מאד לבדוק אם אתה יודע איפה היא נולדה בדיוק- אישור על כך יספק את הרשויות בהונגריה. גם אם אין לך אישור כזה ניתן להגיש את הבקשה ולחכות לתגובה מהונגריה, בהרבה מקרים לא מבקשים. עם זאת כמובן יש סיכוי גדול שכן והיו תקדימים לפתרון במקרים כאלה, אך כל מקרה לגופו. אם לא תגיש את הבקשה לצערי לא תדע לעולם. בהצלחה!
  שושה שונר-עינת, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.