זכאות לאזרחות- נינים ובן זוג. - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 18:54, 2 באוקטובר 2013

  שלום, לאחי הוענקה אזרחות הונגרית מתוקף מקום מגוריו של סבי - לינצי, המשתייך להרי הקרפטים. ברצוני לשאול. האם מתוקף כך מגיע לילדי אזרחות הונגרית (נינים) אשר מתחת לגיל 14 וללא מבחן שפה? יש לציין כי לי אין אזרחות הונגרית. שאלה נוספת היא, האם מגיע לאישה אזרחות על סמך אזרחות של בעלה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  21:51, 6 באוקטובר 2013

  דניאלה שלום
  אם אחיך קיבל אזרחות, סימן שגם את וילדיך זכאים.ילדייך מתחת לגיל 14 אכן לא צריכים לעבור מבחן שפה. את לא חייבת להגיש בקשה עבורך כדי שילדייך יוכלו לקבל, מספיק שתגישי את מסמכייך, מסמכי הורייך ומסמך של הסבא. נראה כי אחיך כבר הגיש מסמך של סבא, לכן מספיק שתצייני בשגרירות את שם אחיך והם כבר ישתמשו בתעודה שהוגשה גם לתיק שלך.
  אישה יכולה לקבל אזרחות על סמך אזרחות בעליה, במידה והם נשואים כבר 5 שנים ויש להם ילד משותף, או נשואים 10 שנים ללא ילדים. במקרה כזה אישה/בעל צריכים לעבור מבחן שפה (רמת שיחת חולין).
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.