תהליך מזורז לאזרחות. אמי אינה זכאית לדרכון סלובקי/צ'כי - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 16:35, 18 באוקטובר 2013

  שלום, ברשותי דרכון המעיד על אזרחות צ'כוסלובקית של סבא רבא שלי ושל סבתא רבתא שלי, וכן סבתי המופיעה בדרכון כאחת משלושת ילדיהם- הסבא רבא נולד ב- vahovce, והסבתא רבתא ב brno. (קיימת גם תעודת לידה). אין ברשותי מסמך אחר המעיד על מקום היוולדות סבתי, אך ידוע לי כי זה בתחומי צ'כוסלובקיה. אני מעוניין להוציא דרכון הונגרי, שכן אמי נולדה אחרי 1969 ואינה זכאית לדרכון סלובקי/ צ'כי. מהם המסמכים אותם יש להגיש - והאם ישנה אפשרות לא לגשת למבחן שפה? בנוסף - עקב לחץ זמן - מהו התהליך המזורז ביותר שניתן לבצע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  19:38, 24 באוקטובר 2013

  ניר שלום
  בדקתי, והעיר VAHOVCE נכנס להגדרות של חוק ההתאזרחות ההונגרי משנת 2011, על כן אתה זכאי לאזרחות הונגרית. יש צורך בתעודת לידה של סבא רבא, תעודת לידה של כל דור עד אליך, ותעודת נישואין של הוריך. אם חל שינוי שם , אז יש להביא ממשרד הפנים "תעודה המעידה על שינוי שם". במקרה זה אין אפשרות לוותר על מבחן שפה ולצערי גם אין אפשרות לזרז בקשות אלו. זמו טיפול ממוצע בתיק כזה - כשנה. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.