זכות הילדים ואישתי לקבלת דרכון/אזרחות - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • רון אברהם

  נשלח ע"ירון אברהם 10:23, 25 באוקטובר 2013

  שלום, .ברשותי דרכון הונגרי כ 8 שנים אשר הוצאתי בשגרירות ( אבי ז"ל היה יליד בודפשט),אני מעונין לדעת : 1.האם קיימת זכות אוטומטית לאשתי והילדים ואלו מסמכים עליי לספק אם בכלל? 2. מה העלויות הצפויות ? 3.כמה זמן אורך התהליך? תודה רוני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  01:34, 29 באוקטובר 2013

  רוני שלום
  לילדיך זכאות "אוטומטית" לקבל אזרחות אך צריך להגיש עבורם בקשות בכל מקרה. מהותי האם הם נולדו כבר לאחר שאתה היית בעל אזרחות הונגרית.
  צריך להכין תעודות לידה של הילדים, תעודת נישואין שלך, צילומי פספורט של כולכם וכן צילומים של כל המסמכים ההונגריים שברשותך. כמובן צריך לבוא מוכנים עם הטפסים המלאים המתאימים. אורך התהליך - בין חצי שנה לשנה. העלויות משתנות, תלוי מי ואיך מכין לך את הבקשות - לגבי אגרות, כ 150 יורו לילד, כולל אגרת דרכון.
  לגבי אישתך - לפי תיקון תקנה בנושא זה שנעשה לאחרונה אישתך זכאית לאזרחות הונגרית, בתנאי שתלמד לדבר (בלבד) הונגרית ברמה של שיחת חולין.
  בכל מקרה, הסבר זה הינו כללי, ותמיד כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה לגבי הפרטים ... בהצלחה!!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  23:22, 19 בנובמבר 2013

  רוני שלום
  ילדיך זכאים לקבלת אזרחות הונגרית מכוח הורשה - עליך לדאוג לתעודות לידה מתורגמות של הילדים ולמלא את הטפסים הרלוונטיים. אישתך במקרה שלך זכאית לאזרחות הונגרית בזכותך במידה ותלמד הונגרית ברמה של שיחת חולין - לימוד שח כ-3 חודשים לפחות. בנוסף צריכה להגיש את תעודת הלידה שלה. לכל הבקשות יש לצרף את צילומי כל המסמכים ההונגריים אשר ברשותך. אורך התהליך כשנה. לגבי עלויות, ההכנה, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום באופן פרטני. בנוסף תצטרך לשלם אגרות גם בשגרירות. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.