זכאות לאזרחות הונגרית בלי לדעת את השפה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
  • אבי גור

נשלח ע"יאבי גור 00:01, 19 בנובמבר 2013

אני יליד 1950 אימי ז"ל נולדה בכפר בתחומי הונגריה ( יש לי מסמך הונגרי על כך ). האם אני וילדי בשנות ה-30 לחייהם זכאים כיום לאזרחות הונגרית גם אם איננו יודעים כלל את השפה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

23:36, 19 בנובמבר 2013

אבי שלום. על פי החוק ההונגרי במצב זה אינך זכאי לאזרחות הונגרית ללא ידיעת השפה, מאחר ואמא יכולה להעביר אזרחות בדרך הורשה רק לבן/בת שנולדו אחרי 1/10/57. מי שזה איננו המצב, תהיו חייבים אתה וילדיך ללמוד הונגרית ברמה בסיסית ולגשת להליך של התאזרחות.
    במקרה וההורים לא נישאו (או שאינך יודע איפה נישאו ואין להם תעודת נישואין) במקרה כזה ניתן להגיש בקשה לבירור אזרחות עבורך על יסוד כך שאמא ילדה אותך למעשה מחוץ לנישואין ואז יש פתח לקבל. עם זאת בקשה כזאת לא מאושרת אוטומטית, כל מקרה לגופו. אם אתה מצליח, אז תגיש לכולם.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

12:04, 8 בדצמבר 2013

אינך זכאי לאזרחות הונגרית ללא ידיעת השפה, מאחר ונולדת בשנת 1950, קרי לפני תאריך 1/10/57, התאריך שממנו ואילך על פי החוק אמא יכולה להעביר אזרחות לילדיה. על כן במקרה שלך אתה צריך להגיש בקשה במסלול התאזרחות , אתה וילדיך צריכים ללמוד את השפה ברמה בסיסית( דבר הדורש כחודשיים של לימוד אינטנסיבי) וכל תוכלו לקבל את האזרחות.. יש דרכים נוספות להתמודד עם הסוגייה אך הדבר דורש ניתוח פרטני לפי המקרה הספציפי. אני ממליצה לך להתייעץ עם איש מקצוע בנושא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.