האם אני זכאית לאזרחות הונגרית או רומנית? - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • --------

  נשלח ע"י-------- 23:45, 1 בדצמבר 2013

  שלום רב, אני ילידת הארץ שנת 1990.אבי יליד הארץ ,ינואר 1953. אמא שלו (סבתא) ילידת רומניה, ואבא שלו (סבא) מהונגריה. עלו כל אחד בנפרד בערך עם תום מלחה"ע ונפטרו מזמן. אני מעוניינת לברר מספר דברים: האם אני זכאית לאזרחות הונגרית או רומנית? אם כן,איזו מהן מקנה יותר זכויות במסגרת האיחוד האירופי? איזו אזרחות יותר קל לקבל ? האם אבא שלי צריך להגיש בקשה ורק אז אני יכולה? האם באחד מהתהליכים אצטרך לדעת את השפה? האם קבלת אזרחות הונגרית\רומנית בהכרח תקנה לי דרכון של אותה ארץ? אין לנו שום טופס של סבא וסבתא שלי, האם זו בעיה? בתודה רבה מראש! :)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  12:23, 8 בדצמבר 2013

  אני מתמחה רק באזרחות הונגרית, לכן תשובתי תתייחס רק לאזרחות זאת. באופן גורף, האזרחות ההונגרית מקנה יותר זכויות באיחוד האירופי מאשר האזרחות הקומנית, מאחר והונגריה, בניגוד לרומניה, חברה בעלה זכוכות מקסימליות באיחוד. אבא שלך לא חייב להגיש בקשה ע"מ שאת תוכלי לקבל. במקרה זה אינך צריכה לדעת את השפה. לאחר קבלת האזרחות תצטרכי להגיש בקשה לדרכון הונגרי ואז תקבלי דרכון באופן אוטומטי. מסמך מהונגריה אין בעיה להשיג, גם אם אין ברשותך. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.