השבת רכוש של יהודי הונגריה שנספו בשואה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
  • יצחק

נשלח ע"ייצחק 12:34, 30 ביוני 2013

שלום, רציתי לברר האם המשרד עוסק גם בהשבת רכוש של יהודי הונגריה שנספו בשואה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

00:04, 2 ביולי 2013

יצחק שלום
    משרדי אינו עוסק בתחום השבת רכוש . נושא השבת הרכוש של יהודי הונגריה כעת כמעט מוצא לגמרי. לאחרונה בשנת 2006 הייתה אפשרות למלא טפסים על פי חוק להחזרת רכוש, וגם אז הסכומים שנתקבלו על ידי הזכאים -שהיה בידיהם להוכיח בדרך זו או אחרת, כי היו בעלי נכסים- היו נמוכים מאד. כיום ניתן להגיש תביעה אזרחית בהונגריה בנוגע לנכסים שלא הולאמו בשנות הקומוניזם, ועודם רשומים בטאבו על שם הבעלים המקוריים. תביעה כזאת יש לנהל בבית משפט בהונגריה ע"י עו"ד הונגרי. במידה ואתה מעוניין בכך, אוכל להמליץ לך על עו"ד הונגרי טוב העוסק בתחום זה.

תגובה
  • 23:36, 22 במאי 2016

יש לי נכסים של אבא של סבא שלי בהונגריה הנה הם בבקשה עזרו לי לקבלם חזרה

זה מופיע בעיריית בודפסט בארכיון משפטי

וזה כבר מאושר על ידי נטוריון

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.