סבתי החזיקה באזרחותה 9 שנים, האם לאבי ולנו הנכדים מגיע לקבל אזרחות? - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 19:36, 25 בדצמבר 2013

  שלום, סבי וסבתי נולדו בהונגריה. בעבר התחלנו תהליך של הוצאת אזרחות קבענו פגישה ותירגמנו מסמכים אולם כאשר הגענו לפגישה בשגרירות ת"א התברר לנו שאמנם סבי נולד בהונגריה אך הוא הגיע לשם מרוסיה ולכן הוא לא היה זכאי לאזרחות. ומאחר ואבי נולד בשנת 1951 אז גם הוא אינו זכאי (כי עד שנת 1957 זה הלך רק לפי האב) אולם הנציגה של הקונסוליה אמרה שמאחר ולסבתי יש אזרחות בתוקף (נכון למאי 2002-המסמך ברשותי)-כאשר יחלפו 5 שנים מיום שבו סבתי קיבלה מחדש את האזרחות יוכל אבי לבקש מחדש על בסיס זה אזרחות עבורו ובעקבות כך גם אנחנו הנכדים. סבי וסבתי אינם בין החיים-סבתי נפטרה לפני כשנתיים -כלומר היא החזיקה באזרחות ההונגרית כ-9 שנים. שאלתי היא האם נכון למה שפירטי לעיל יש לנו אפשרות לקבל אזרחות (לנכדים ולאבי)? והאם יש צורך בידיעת השפה? אבי נולד בישראל אך דובר הונגרית. אנחנו (הנכדים) לא. תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  08:00, 12 בינואר 2014

  אני במקרה זה הייתי פונה למסלול התאזרחות ששם אמנם צריך לדעת את השפה ברמה של שיחת חולין (לימודים אינטנסיביים של כ-3 חודשים יספיקו) אך שם הסיכוי הגבוה ביותר שלכם לקבל את האזאחות המיוחלת, תוך בערך שנה. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.