שחזור תעודת לידה/זהות/דרכון של הוריי שנולדו בהונגריה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 10:59, 6 ביולי 2013

  שלום רב, הוריי נולדו בהונגריה בעיר פץ ב 1895. אבי אפילו נלחם במלחמת העולם הראשונה בשורות הצבא האוסטרו-הונגרי. בשלהי שנות ה-30 היגרו עם אחי הבכור לדרום אמריקה. ב 1958 עלתה המשפחה לישראל. אבי נפטר ב-1986. אמי ב 1991 הבנתי כי הצאצאים של ילידי הונגריה זכאים לאזרחות הונגרית ומשם לדרכון אירופאי. לצערי אין ברשותי שום מסמך המעיד על לידתם של הוריי בהונגריה. היכן ניתן לשחזר את תעודת הלידה/זהות/דרכון שלהם? וכמו כן, אילו עוד מסמכים נדרשים להציג בקונסוליה ההונגרית? האם מדובר בהליך מסובך ומייגע כמו בהוצאת אזרחות פולנית? (כך שמעתי מחברה)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר-עינת, עו"ד,מנהל הפורום

  00:12, 7 ביולי 2013

  מרים שלום
  קודם כל, על פניו ניתן לומר, כי את וילדייך זכאים בהחלט לאזרחות הונגרית. ההליך ממשוך, בערך שנה עד שנה וחצי במקרה זה.
  מאחר והורייך עזבו את הונגריה בשנות ה-30, מעבר לתעודות לידה ונישואין שלהם, את צריכה להגיש מסמך נוסף, אשר יעיד על כך שאביך חי בהונגריה לאחר שנת 1929. מסמך כזה בדרך כלל ניתן להשיג בארכיון אזורי, במקרה שלך באזור פאצ'. הכוונה לתעודת לימודים, עבודה, אשיור השתתפות בבחירות או כל מסמך אחר אשר כולל את פרטיו האישיים. בדרך כלל אין בעיה למצוא מסמך כזה, אך כמובן לרוב זה כרוך בתשלום, אלא אם כן תפני לארכיב בעצמך, אפשר גם באנגלית.
  תעודות לידה ונישואין מהשנים הללו אפשרי בלי בעיה להוציא מהעירייה הרלוונטית. מעבר למסמכים אלו יש להציג תעודת לידה שלך, תעודת נישואין שלך וכל מסמך אישי אחר :גירושין, שינוי שם וכו'.אותו הדבר לגבי ילדייך.
  מומלץ להשיג את התעודות מהונגריה עוד לפני ההגשה. אם את נולדת בדרום אמריקה, עלייך להביא תעודת לידה מקורית עם חותמת אפוסטיל מקומית. המקרה שלך טיפה יותר מורכב ממקרה רגיל, אך לא כדאי בשל כך לוותר על זכויותייך. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.