אין תעודת לידה לאבי שנולד בהונגריה - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
 • לינה

  נשלח ע"ילינה 10:10, 11 במאי 2014

  שלום, הורי אבי נולדו בהונגריה, דודה שלי כבר קיבלה את הדרכון ללא שום בעיה. אני גם מעוניינת בדרכון הונגרי ובמסגרת איסוף המסמכים גיליתי שלאבא שלי אין תעודת לידה, הוא נולד ב-1947 ובתקופה זו עדיין לא הנפיקו תעודות לידה ישראליות, פניתי גם למשרד הפנים- שלא עזרו יותר מידי ופשוט שלחו "תמצית רישום ממשרד האוכלוסין" וסיכמו שלא נמצא שום רישום לגבי הלידה של אבי. האם זה יכול לפגוע בסיכויים שלי לקבל דרכון הונגרי? מה ניתן לעשות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

  שושה שונר עינת, עו"ד ,מנהל הפורום

  13:14, 11 במאי 2014

  לינה היי , ללא תעודת לידה ישראלית, לא תוכלו לקבל אזאחות הונגרית, גם אם קיימת זכאות עקרונית לכך. לכן אין ברירה, אלא להתעקש מול משרד הפנים: לכל אזרח יש זכות לקבל תעודת לידה, ולא היה לי מקרה אחד במשך 10 שנות עבודה בתחום בהדבר לא התאפשר בסוף. לא לוותר להם! יש אפשרותצ באמצעות הסניף לארכיב של משרד הפנים בירושלים. הדבר עשוי לקחת כ-3 חודשים אבל בסוף זה יסודר.
  אם לא הצלחת גם בדרך זו, אנא חזרי אליי...בהצלחה!!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.