עזרה בהתמודדות מול ביטוח לאומי - פורום זכויות חולי טרשת נפוצה

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 21:51, 4 בפברואר 2016

  שלום אחרי 14 שנים של חיים עם טרשת נפוצה , החלטתי לבדוק אילו זכויות והטבות מגיעות לחולים מזמן רציתי לקבל תו נכה , אבל כל השנים האלה וויתרתי מראש כי שמעתי על ההשפלות בוועדות רפואיות וחשבתי שאני "לא מספיק חולה" עבור ביטוח לאומי במשך השנים אחרי כמה התקפים רציניים וטיפולים סטרואידיים אני מוכנה לנסות ולפנות לביטוח לאומי עכשיו השאלות: 1. האם כדאי להיעזר בעורך דין או לנסות בעצמי ? (חברות כמו זכותי אני פוסלת מראש) אני מפחדת שידחו אותי בוועדה בגלל שטופס מרופא לא היה מנוסח כמו שהם מצפים 2. מהו תהליך הגשת בקשה לביטוח לאומי - האם להגיש לאחוזי נכות ? לפגיעה בכושר עבודה ? לנכות כללית ? אני מכירה כמה מושגים אל לא מעבר לזה אודה על עזרת חברי הפורום תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  11:58, 19 במאי 2016

  מרים שלום, 1. בהחלט! כדאי להיעזר בעו"ד המכיר את התחום ולא בכל עו"ד. עוה"ד ידע להנחות אותך אילו טפסים יש ומסמכים רפואיים יש להגיש ואילו אין צורך בהם. כמו כן, יש לבחון אפשרות של הפנייה לרופא מומחה על מנת לקבל דו"ח מעודכן ומפורט על מצבך 2. אם אינך עובדת, עלייך להגיש תביעה לנכות כללית, לקביעת אחוזי נכותך ולאחר מכן, לקביעת דרגת אי כושרך לעבוד. ניתן לבחון גם תביעות נוספות בהקשר למחלתך, אך קצרה היריעה מלהרחיב.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה
מחלת טרשת נפוצה היא מחלה כרונית שקשורה במערכת העצבים. המחלה פוגעת בפעולות מוטוריות בסיסיות ואיכות החיים והיכולת לתפקד ולעבוד נפגעים. חולי טרשת נפוצה זכאים לקצבת נכות כללית, קצבת ניידות ופטור ממס הכנסה. הפורום יעסוק בתחומים אלה ויענה על שאלות הקשורות לתחומים אלה.