האם בנק חייב להעניק את הריבית הגבוהה ביותר ? - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 17:23, 26 בדצמבר 2012

שאלתי הינה עקרונית לגבי קשישים תמימים ושלא יודעים לשאול !! האם חובת הבנק להעניק לאלו ריבית הכי גבוהה אפשרית כמובן בהתאם לגובה הסכום תקופת החסכון וכו . מכרה שלי קשישה בת 80 מחזיקה סכום ענק בפק"ם כ-1.25 מליון האם הבנק לא היה מחוייב חהיות לפחות הוגן איתה ולא להעניק לה ריבית מגוחכת כמו 0.08 ביולי 2012 ????

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

18:14, 26 בדצמבר 2012

אבי שלום,
    כידוע, ניהול מו"מ הכרחי בפרט כאשר מדובר ב"סכום ענק". יש לזכור, כי הבנק לא הכריח את הגב' "הקשישה" לפתוח חשבון והייתה פתוחה בפניה האפשרות לעשות סקר שוק טרם פתיחת החסכון ולאחריו.
    תודה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.
    טל': 03-5444460

תגובה
  • 20:03, 26 בדצמבר 2012

יעני , האמינה שהבנק הגון ודואג לה ברמה סבירה אך כנראה טעתה בגדול !!
    אני מכבד מאוד את דעתך והתייחסותך העניין הוא שצריך לעניות דעתי לראות גם מי הוא הלקוח מה יכולותיו והבנתו !
    ה מזכיר לי תמיד את תשובות החברות המסחריות שאומרות היית צריך לבדוק את החשבון ....

אם היא קבלה את הריבית הנמוכה ביותר עדיין אני תחשוב שזה תקין ?

תגובה
  • 00:08, 15 בינואר 2013

שלום אבי,

לאימי יש אותו סיפור, אישה תמימה שבטחה בבנק והונאה אותה במשך כ- 50 שנה ואף לא נתן ריבית כלל.
    הצעתי לך, פנה לבנק ישראל לפניות לציבור והם יפנו אותך בבנק ישראל לגורם המטפל הרלוונטי מול הבנקים.
    סביר להניח שלא רק אתה ואני המתלוננים בסוגיה זו.

בהצלחה.

שיר

תגובה
  • 09:58, 27 בדצמבר 2012

ואני חושב שזה ממש לא תקין בעיקר מן הצדק הטבעי ! אני מודה מאוד על התייחסותך , חבל רק שבארץ ששיטת מצליח עובדת , גם כאן המערכת הבנקאית הגדולה מנצלת בורות/חולשה/חוסר הבנה של המשקיע הקטן כדי לקפח אותו מול אחרים אפילו באותו סניף עם אותם מרכיבי חשבון ועם אותו סכום חסכון .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.