חוק חיסיון בחשבון אישי ומתן הלוואה לכיסוי חוב - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 21:50, 12 בינואר 2013

  שלום, כמה שאלות..יש לי מסגרת חריגה בבנק של 3000 ש"ח החודש הייתה לי משכורת נמוכה כי הייתי במחלה רב החודש והויזה הייתה גבוהה ולכן נכנסתי לחריגה של 4000 ש"ח מהמסגרת (יש לציין שזו פעם ראשונה) הבנק כמובן התקשר לבית ואמא שלי ענתה והפקיד מסר לה שהוא מחפש אותי כי החשבון שלי בחריגה למיטב ידיעתי על הבנק חל חוק חיסיון אמא שלי או כל אדם לא צריך לדעת על החשבון הפרטי שלי כלום. האם אני צודקת? כרגע עד ה10 לחודש אין לי כסף להעביר לבנק האם תנקט נגדי פעולה אחרת חוצ מחסימת כרטיסי האשראי? האם קיימת אופציה שבנק אחר יסכים לתת לי הלוואה לכסות את החוב בבנק הנוכחי ולעבור אליו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

  14:02, 13 בינואר 2013

  חן שלום,
  ניתן להסביר בבנק הסיבה לחריגה ובהתאם לבקש ליתן מסגרת זמנית לחריגה על מנת שהחשבון לא יחוייב בריבית חריגה וחסימת האשראי. כמו כן קיימת אפשרות לקבל הלוואה בתנאים נוחים.
  אכן, הבנק חב כלפיך חובת חיסיון ויש לשקול ההתנהלות מול הבנק, שכן מנגד קיים במערכת מס' הטלפון אליו התקשרו וקיימת החובה ליידע אותך טרם חסימת האשראי וחיוב בריבית חריגה.
  תודה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.
  טל': 03-5444460

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.